Gisteren heeft een dertigtal (ex-)hartpatiёnten van het St. Antonius Ziekenhuis gefietst in het kader van het 100-jarig bestaan van het ziekenhuis. Met deze fietstocht is de revalidatieperiode, korter of langer geleden, voor de patiënten afgesloten.
De (ex-)hartpatiënten hebben 45 km gefietst langs de Nederlandse rivieren. De tocht is georganiseerd door de fysiotherapeuten van de hartrevalidatie van het St. Antonius Ziekenhuis. Liesbeth Raymakers, fysiotherapeut van het St. Antonius Ziekenhuis: “Voor veel mensen is het een mooie symbolische afsluiting van hun periode hartrevalidatie. De overwinning op jezelf, de veiligheid van deskundige begeleiding en natuurlijk de gezelligheid maken dat veel mensen zich dit jaar hadden opgegeven. Patiënten zijn aangenaam verrast dat het ziekenhuis dit organiseert. En precies daarom zijn wij er trots op dat het St. Antonius dit voor haar patiënten kan doen. Voor herhaling vatbaar.”
De fietsroute liep van Nieuwegein via de brug bij Vianen en de Bolgarijse Kade naar Hagestein en Culemborg. Na een lunch in de haven van Culemborg werd de terugweg over de Lekdijk en Tull en ’t Waal aanvaard.