Onderzoekslijnen

Wetenschappelijk onderzoek Neurologie

Het specialisme Neurologie verricht uitgebreid wetenschappelijk onderzoek om de zorg voor onze patiënten voortdurend te verbeteren. Het onderzoek richt zich onder andere op:

  • Epilepsie
  • Hoofdpijn
  • MS
  • Neuro-oncologie
  • Parkinson
  • Polyneuropathie
  • Vasculaire aandoeningen/medicatie/preventie

Daarnaast onderzoekt de afdeling vele andere neurologische aandoeningen. Er lopen meerdere fase II- en fase III-onderzoeken naar nieuwe geneesmiddelen voor onder meer multiple sclerose, Parkinson slaapstoornissen en vasculaire neurologie. Deze studies dragen bij aan de ontwikkeling van innovatieve behandelingen en betere zorg. Ook zijn er studies gericht op zorgevaluatie en passende zorg. 

De REPEAT studie 

Dit is een landelijke Zorgevaluatie die wordt uitgevoerd in verschillende ziekenhuizen in Nederland. In deze studie wordt onderzocht welke zorg het beste is voor mensen met een eerste epileptische aanval. Bij het vergelijken van verschillende diagnostische trajecten voor mensen met een eerste epileptische aanval is in deze studie speciaal aandacht voor ervaringen van patiënten en hun kwaliteit van leven. Meer informatie is hier te vinden.

Patiënteninformatiebrief

Terug naar boven