St. Antonius vermindert paracetamol via het infuus met 25%
De Paracetamol Challenge van het Erasmus MC is gehaald
Het slikken van paracetamol in tabletvorm is veel duurzamer dan toediening via een infuus. Toch krijgen sommige patiënten een infuus, terwijl ze ook tabletten kunnen slikken. Dat kan anders! Daarom deed St. Antonius mee aan de Paracetamol Challenge van het Erasmus MC, met als doel 25% minder paracetamol via het infuus. Dankzij de inzet van vele medewerkers is dit doel behaald, wat jaarlijks maar liefst 1300 kilo afval bespaart.
Paracetamol in de vorm van een tablet slikken is veel duurzamer dan paracetamol via een infuus toedienen. Wanneer iemand niet goed kan slikken is het infuus een uitkomst, maar regelmatig krijgen ook patiënten die wél kunnen slikken een infuus voor paracetamol. Nicole Hunfeld van het Erasmus MC is daarom vorig jaar de Paracetamol Challenge gestart. Zij riep andere ziekenhuizen op om ook minder paracetamol via het infuus toe te dienen. In ons ziekenhuis hebben veel afdelingen, waaronder Farmacie, IC, OK, PACU en verpleegafdeling A3, enthousiast meegedaan. Dankzij de inzet van al deze collega’s is het gelukt om 25% minder paracetamol via infuus toe te dienen.
Grote paracetamol als trofee
Mette Oorthuijs, projectleider Duurzaam Antonius: “Om de inzet van alle medewerkers te vieren, hebben wij de komende week een grote paracetamol in ons ziekenhuis. We zijn trots dat we met elkaar de Paracetamol Challenge hebben gehaald. Hiermee besparen we jaarlijks maar liefst 1300 kilo afval.”