Wetenschappelijk onderzoek naar hematologie

MajesTEC-7-studie bij multipel myeloom

Onderzoek naar nieuwe behandelingen zonder stamceltransplantatie

De MajesTEC-7-studie richt zich op patiënten met multipel myeloom die nog niet eerder zijn behandeld voor hun ziekte en niet in aanmerking komen voor een autologe stamceltransplantatie.

Patiënten die niet in aanmerking komen voor een autologe stamceltransplantatie krijgen momenteel vaak een standaardbehandeling met de medicijnen daratumumab, lenalidomide en dexamethason. In deze studie wordt onderzocht hoe deze behandeling zich verhoudt tot twee nieuwe behandelcombinaties: teclistamab met daratumumab en talquetamab met daratumumab.

Deelnemers aan de studie worden ingedeeld in drie groepen. Een deel van de patiënten krijgt de standaardbehandeling, een deel krijgt teclistamab in combinatie met daratumumab en een deel krijgt talquetamab in combinatie met daratumumab. Door de resultaten van deze behandelingen met elkaar te vergelijken, wordt onderzocht of de nieuwe behandelcombinaties de uitkomst van de behandeling kunnen verbeteren.

Wilt u meer weten over deze studie? Neem dan contact op met uw hematoloog, verpleegkundig specialist of physician assistant.

Terug naar boven